Serkan BARAN - Bor Belediye Başkanı

Serkan Baran, 1979 yılında Niğde’nin Bor ilçesinde dünyaya geldi. Zafer İlköğretim Okulu’nda ilköğrenimini tamamladıktan sonra Şehit Nuri Pamir Lisesi’nde ise orta ve lise öğrenimini tamamladı. Lise öğreniminin ardından ‘’Niğde Üniversitesi İnşaat Teknik Programı’’ bölümünden mezun oldu. Öğrenim hayatının sona ermesi ile birlikte aile şirketlerinin her kademesinde görev aldı.

Askerlik görevini Balıkesir Edremit ilçesinde tamamlayan Serkan Baran, siyasi geçmişinden ziyade giriştiği ticari faaliyetlerle ismini duyurmuş, aile şirketine birden çok dalda yeni girişimin ilave edilmesinde ve farklı faaliyetlerde hizmet vermesinde aktif rol oynamıştır.


Belediyeciliğin temel görevleri olan ve altyapı ve inşaat gibi alanlarda faaliyet gösteren aile şirketlerinde yöneticilik yaptığı esnada tıpkı 1989- 1999 yılları arasında belediye başkanlığı görevinde bulunmuş babası Sn. Yahya Baran gibi doğduğu memlekete hizmet etmek adına belediye başkanlığı görevine aday olmuştur.

31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçiminde Adalet ve Kalkınma Partisi’nin adayı olarak seçimi kazanmış ve belediye başkanlığı görevine başlamıştır. 

Serkan Baran evli ve üç çocuk babasıdır.

İletişim Bilgileri

CEP: 0533 608 5005