Bor Belediyesi Resmi Web Sitesi
bor belediyesi
YEŞİLDERE YENİDEN CANLANIYOR

 Bor Belediyesi İlçe’de  bulunan Yeşildere ıslah çalışmalarına devam ediyor.

Bor Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı araç ve ekiplerin birlikte çalışma işbirliği ile ilçemizde bulunan Yeşildere ve çevresi tamamen temizleniyor.

Dere ıslah çalışmaları ile birlikte, periyodik olarak yaptığı çalışmalarda derenin içinde biriken çamur ve kumları, oluşan yabancı bitkileri, ağaç parçaları ile moloz gibi malzemeleri iş makineleri ve ekipleri tarafından toplamaya devam ediyor. İnsan sağlığı ve çevre temizliğine duyarlı çalışmalar sergileyen Bor Belediyesi, çevresel atık ve diğer yabancı malzemeler kamyonlara yüklenerek bölgeden uzaklaştırılıyor. İçlerinde onlarca kamyon malzemenin çıkartıldığı Yeşildere'nin   , dere güzergâhı boyunca periyotlar halinde temizliğine devam ediliyor. Yeşildere  içerisi ve çevresinde  yapılan çalışmalar ile birlikte bölgeye de ayrı bir hava katmak amaçlanıyor.

Dere ve açık sulama suyu kanalları ıslahının yanı sıra dere temizliklerinin de önemli olduğunu vurgulayan Bor Belediyesi Fen İşleri Müdürü Hasan Turgut , Kentimizin daha yaşanabilir insan odaklı merkez olma özelliğini yaşatmaya devam ediyoruz. Vatandaşların daha güzel ve sağlıklı ortamda yaşamalarını sağlamak amacıyla Peyzaj çalışmalarına da  önem verdiklerini belirten Turgut , amaçlarının Belediye olarak halka hizmet olduğunu söyledi. Belediye olarak dere temizliklerini belirli periyotlarla sürdürdüklerini ifade eden Turgut, halkımızın sağlığını koruyucu çevresel çalışmalarımızı Belediye Başkanımız Sayın Sıtkı ERAT'ın talimatlarıyla ara vermeden sürdüreceğiz. Özellikle Yeşildere Mahallesinden geçen kısımda yolun dar olması , derenin bir tarafında yol bulunmaması  nedeniyle detaylı bir temizlik yapılamazken dere kenarının dolu 10 gayrimenkulün istimlakiyle  yol açılmış ve komple temizlik çalışmalarına başlanılmıştır , şeklinde konuştu.


Resim Yok Nizamettin Ecirli 10:12:2012 22:39
Calisma dedigin böyle olur,Ak Parti zihniyeti budur Vatandasa böyle hizmet yapilir.Sizi tebrik ediyorum sayin Sitki Erat.

YORUM YAZ