Bor Belediyesi Resmi Web Sitesi
bor belediyesi
Hizmetlerimiz

 

1)Göreve geldiğimiz 2009 yılından itibaren daha önce ilçemizde kurulmayan iftar çadırını kurduk.Amacımız genç yaşlı,zengin fakir,kimsesiz muhtaç bütün hemşehrilerimizi bir araya getirerek mübarek ramazan ayında iftarlarımızı hep beraber açmayı arzuladık.Bu amaçla hayırsever hemşehrilerimizinde katkılarıyla ilçemizde daha önce hiç yapılmamış iftar çadırı geleneğini başlattık.

2009 yılında bir ay boyunca yaklaşık 25.000 kişiye iftar yemeği verildi.

2010 yılındada 28.000 kişiye iftar yemeği hizmeti sunuldu.

2011 yılında 30.000 kişi

2012 ‘de de ramazan ayının 25.gününde 32.000 rakamına ulaşmış bulunuyoruz.

 

   2)Seçimden önce yapmayı vaat ettiğimiz işleri bir kitapçık halinde hemşerilerimize sunmuştuk.Bu kitapçıkdaki vaatlerimizin hepsini gerçekleştirip dahada fazlasını halkımızın hizmetine sunmaktan dolayı yaşadığımız mutluluk kelimelere sığmaz.

      Bütün bu hizmetleri gerçekleştirmekten büyük onur ve gurur duyuyoruz.Halkımıza bu hizmetleri yapmayı nasip eden Cenab-ı Allaha sonsuz şükrediyoruz.

      Yapılan hizmetleri kısaca sıralarsak

1)MEŞHUR BOR PAZARI

     Yeşil Bor Pazarını yeniden düzenliyerek 3000 metre kapalı alanı,bölgenin ilk ve tek yürüyen merdiveniyle beraber modern bir hale getirerek halkımızın hizmetine sunmuş bulunuyoruz.

2)KÖY GARAJI

    İlçemizin ihtiyacı olan,seçim vaatimiz köy garajını halkımızın hizmetine sunmuş bulunuyoruz.

3)İÇME SUYU OTOMASYON

   İçme suyu depolarımıza en son otomasyon sistemi kurup,bütün depolarımızı membran kaplıyarak otomatik gaz klorlama sistemini faaliyete geçirip halkımızın hizmetine sunduk.

4)ÖZDEN DERE ISLAH ÇALIŞMALARI

  Şehir merkezinden geçen Özden deresi ıslah edilerek,halkımızın hizmetine sunuldu.

5)AKKAYA BARAJI İSALE HATTI

  Akkaya Barajı isale hattı olarak 23 km beton kanal yapılmış,bu kanal  yanındaki yollar ıslah edilmiş ve asfaltlaması yapılmışdır.

6)KÜLTÜR MERKEZİ

  50.yıl sitemizdeki sinema salonu yeniden düzenlenerek 450 kişilik oturma kapasiteli Kültür merkezi halkımızın hizmetine sunulmuştur.

7)TOKİ ÇOK AMAÇLI SALON

  Toplu konut mahallemizde halkımızın düğün,nişan,asker uğurlama,kına gibi sosyal etkinliklerdekullanabilecekleri aynı zamanda kışın soğuk günlerde kapalı Pazar olarak kullanılabilecek salonumuzu halkımızın hizmetine sunduk.

8)ÜSTÜNPARK

  Şehir merkezimizdeki Üstünpark çocuk oyun grupları,kafeleri,lokantası ile yeşillikler arasında cazibe merkezi haline gelmiş,ve  halkımızın hizmetine sunulmuştur.

9)ŞELALE PARK

  Çarşı merkezimizdeki Bor taksi diye adlandırdığımız beton yığını yeniden düzenlenerek şelalesiyle,parkıyla,yeşiliyle vatandaşlarımızın soluk alabildiği,dinlebildikleri bir yer haline gelmiş ve halkımızın hizmetine sunulmuştur.

10)PAŞA CAMİİ ÇEVRE DÜZENLEMESİ

  İlçemizin en büyük camisi olan Paşa Camii’nin çevre düzenlemesi yapılmış,mevsim şartlarına göre kullanılabilecek güneşten ve yağmurdan koruyan 200m’2 lik şemsiyesiyle,sıcak suyuyla,şadırvanıyla cenaze namazlarına ev sahipliği yapan bir alan haline getirilerek halkımızın hizmetine sunuldu.

11)MANEVİ BÜYÜĞÜMÜZ AHMET KUDDUSİ HZ’LERİNİN BABASININ TÜRNESİ ONARILDI

  Üstünparkın hemen yanındaki manevi büyüğümüz Ahmet Kuddusi Hz’lerinin babası İbrahim efendinin türbesi yeniden düzenlenmiştir.

12)ÇOCUK OYUN PARKLARININ KURULMASI

  İlçemizde ihtiyaca göre belirlediğimiz 17 yere çocuk oyun grupları kurularak, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın hizmetine sunulmuştur.

13)DOĞALGAZ

  Göreve geldiğimiz 2009 yılından itibaren ilçemizde yaşanan hava kirliliğide göz önüne alınarak doğalgazın ilçemize getirilmesi için bütün çabalar gösterilmiş,ilçemize doğalgaz hattı döşenmeye başlanmış halkımızın hizmetine sunulmuştur.

14)ELEKTRİK TELLERİNİN YER ALTINA ALINMASI

  Şehrimizde ilk defa elektrik telleri yer altına alınmaya başlanmış şehrin ana merkezindeki kısmı büyük ülçüde bitirilmiştir.

15)ÇEVRE BELDE VE KÖY YOLLARININ YAPIMI

   Çevre beldelerde ve köylerde yaşayan vatandaşlarımızın ilçemize rahat gelip gitmeleri,alış veriş ve her türlü ihtiyaçlarını karşılamaları bakımından ilçemiz için son derece önemli olan,20 mt genişliğinde Kaynarca ve Sazlıca yolları açılmış ve asfaltlanmış halkımızın hizmetine sunulmuştur.

16)SÜNNET ŞÖLENİ

   İlçemizde gerçekleştirdiğimiz sünnet şöleni kapsamında 240 çocuğumuz sünnet ettirilmiştir.

17)TREN İSTASYONU ALT GEÇİT

  İlçemiz Fatih mahallesinde halkımızın büyük sıkıntı yaşadığı tren istasyonuyla ilgili olarak T.C.D.D Genel Müdürlüğüne yoğun bir çaba sonucu tren istasyonu alt geçiti yaptırılarak hizmete sunulmuştur.

18)CENAZE DEFİN İŞLERİ

  Göreve geldiğimizde halkımızın büyük sıkıntı yaşadığı cenaze ve defin işleri yeniden düzenlenerek,halkımızın talebi doğrultusunda belediyemize bağlı imam ve diğer personellerle yeni bir misyonla hizmete başlamıştır.

19)AHMET KUDDUSİ HZ’LERİNİ ANMA PROGRAMI

  Nur Şehri Bor’un manevi büyüğü olarak gördüğümüz Ahmet Kuddusi Hz’lerine ,halkımızın yoğun katılımıyla anma programı düzenlenmiş ve geleneksel hale getirilmiştir.

20)KUTLU DOĞUM HAFTASI ETKİNLİĞİ

  Besyo kapalı Spor salonunda onbinlerin katıldığı Kutlu doğum haftası etkinliği düzenlenmiştir.

21)ENES EFENDİ CAMİİ ÇEVRE DÜZENLEMESİ

  Caminin çevresindeki virane evler istimlak edilip yıkılarak yeniden düzenlenmiş,çevre düzenlemesi yapılarak halkımızın hizmetine sunulmuştur.

22)BELEDİYE BİNASININ GİYDİRİLMESİ

  1895 Yılında yaptırılan  Hükümet binasından esinlenerek,hem şık bir görüntü hemde kültürel yapımıza sahip çıkan bir zihniyetle  belediyemizin dış cephe kaplama çalışmalarını tamamladık.

23)SAAT KULESİ

   Şehri en iyi anlatan sembolleridir felsefesiyle bizde kendi dönemimizde ünlü taş işlemeciliğiyle halkımıza hem saat,hem derece,hemde nem ölçer olarak hizmet veren bir saat kulesini hizmete sunduk.

24)BELEDİYEYE ALINAN YENİ ARAÇLAR

  Göreve geldiğimizden bu yana belediyemizin daha sağlıklı hizmet verebilmesi için belediyemize yeni araçlar kazandırılmıştır.2 adet damperli kamyon,2 adet çöp aracı,2 adet pickap,1 adet dozer,1 adet kepçe,1 adette cenaze taşıma aracı alınarak halkımızın hizmetine kazandırılmıştır.

  Yeni projelerimizle Durmak yok yola devam diyor Sayın Genel başkanımız ve başbakanımız Recep  Tayyip Erdoğan’ın vaad ettiği 2023 Türkiyesinde her şeyiyle güçlü bir Bor  hedefliyoruz.

                                                                                                                           

                                                                                                    Sıtkı ERAT –BOR BELEDİYE BAŞKANI